Adana Uçak Bileti 119 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Adana Uçuşu
Adana Uçuşu
Adana Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
119 TL

RotaRadar’da Bulunan Adana Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Adana uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Adana Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Adana uçak bileti fiyatlarına göz at


Adana Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Adana kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Adana Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İzmir Adana 119 TL , Antalya Adana 129 TL , Trabzon Adana 259 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İzmir Adana 217 TL , Antalya Adana 299 TL , İstanbul Adana 356 TL .

En ucuz Adana uçak biletini sunan havayolu şirketi: SunExpress

Adana uçak bileti almak için en ucuz ay Şubat ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Haziran ayı ise Adana uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Adana biletlerini seyahatinize en az 10 gün kala bulabilirsiniz.

Adana uçuşu bulunan havayolu: SunExpress , Pegasus , THY , Corendon Airlines , Laudamotion , SunExpress Deutschland , RyanAir , Holiday Europe , Wizz Air .

Adana Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 07 Aralık 2021 tarihinde İzmir Adana arasında olup 119 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 23 Aralık 2021 tarihinde İzmir Adana arasında 216.63 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Adana şehrinde 1 havalimanı vardır: Şakirpaşa Havalimanı Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 45 dk sürmektedir.
Adana şehrine uçmak için en ucuz ay Şubat ayıdır.
Pegasus, THY, SunExpress Adana şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Adana uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Adana Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Adana uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Adana biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İzmir - Adana 119 TL
Antalya - Adana 129 TL
Trabzon - Adana 259 TL
İstanbul - Adana 356 TL
Ankara - Adana 415 TL
Van - Adana 463 TL
Bodrum - Adana 531 TL
Muğla - Adana 531 TL
Elazığ - Adana 586 TL
Erzincan - Adana 651 TL
Samsun - Adana 1,271 TL
Denizli - Adana 1,404 TL

Adana Hakkında Genel Bilgiler

Seyhan Nehri üzerinde Çukurova’nın kalbinde güneyin en misafirperver insanlarına ev sahipliği yapan Adana mistik bir tatil arayışı için en doğru adres olabilir. Rotaradar.com’da en avantajlı fiyatlarla farklı havayolları içinden uygun Adana uçak biletinizi alabileceğiniz en doğru yerdir.

Adana şehrinin adı en eski yazılı metinlerde bile karşımıza çıkabilmektedir. İsmin tarihi kökeni ile farklı yorumlar bulunsa da Homeros’un İlyada’sında Adana olarak anılmaktadır. Tarihi açıdan oldukça eski ve köklü uygarlıklara ev sahipliği yapmış kentte geleneksel ve çağdaş Türk kültürü öğeleri harman olmuş bir şekilde sizleri bekliyor olacak.

Şehir çevresinde yapılan kazılarda Paleolitik Çağ’a dayanan eserlere rastlanmıştır. Taş bir duvar ve şehir merkezinin kazılarda gün yüzüne çıktığı Tepebağ Köyü’nde bulunan arkeolojik kalıntıların Neolitik zamana ait olduğu tespit edilmiştir. Ortalama 3000 yıl öncesinden beri yerleşim yeri olarak kullanılan Adana’nın adı Gılgamış destanında da yer almaktadır.

Şehir merkezi denizden 30km içeride bulunan kentin Karataş ve Yumurtalık adında iki adet sahil ilçesi bulunmaktadır. Ceyhan ilçesinde de Akdeniz üzerinde yer alan ticari limanlardan biri vardır. Türkiye’nin en verimli topraklarından biri olan Çukurova Adana sınırlarında bulunmaktadır. Üzerinde pek çok tarım faaliyetinin ilerlediği bölgede başlıca ürün pamuktur. Şehrin en büyük gelir kaynaklarından biri olan tarımcılık Çukurova’da devam etmektedir.

Adana’da Gezilecek Yerler

15. yüzyıl sonunda Ramazanoğulları beyliğinin Adana’yı başkent ilan etmesi pek çok mimari yapının günümüzdeki halini almasına önderlik etmiştir. Bu nedenle Memlüklü ve Selçuklu mimarisinin şehrin mimari gelişmesinde çok büyük rol oynadığı söylenebilir. Tepebağ ilçesi tarihi kazılardan başlayan milattan önceki dönemlerden Osmanlı zamanına kadar kentte yerleşmiş tüm medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Eski evleri, taş binaları ve surları ile Adana’nın içinde bambaşka bir şehir görünümde yer almaktadır.

32 metre yüksekliğindeki Saat Kulesi 19. Yüzyılın sonlarında Adana valisi tarafından inşa ettirilmiştir. Türkiye’nin en yüksek saat kulesi olma unvanına sahiptir ve Kazancılar Çarşısı dolaylarında yer almaktadır. Saat kulesi Birinci Dünya savaşı sonrası Fransız işgali sırasında hasar görse de zaferin ardından yeniden restore edilmiş Adana şehrinin amblemindeki yerini almıştır. 

Sabancı ailesinin memleketi olan Adana, gelişim ve kalkınma açısından bu ailenin oldukça çok yararını görmüştür. Sabancıların kendi adlarını taşıyan ve Osmanlı mimarisine sadık kalıp kentin dokusunu bozmadan yaptırdıkları Sabancı Merkez Cami Ortadoğu’daki en büyük camilerden biri olma özelliğine sahiptir.

Adana Ermeni ve Katolik halkın da yerel halktan sayılıp iç içe yaşadığı bir yer olarak 4 büyük kiliseye de uzun süre ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan Bebekli Kilise hala kullanılırken, Latin Kilisesi müze olarak hizmet vermektedir.

Sofra kültürü Türkiye’nin sayılı mutfaklarından biri olan Adana’ya gidip de geleneksek tatları yemeden gelmek olmaz. Her şeyden önce acısı ile ünlü Adana Kebabının afiyetle tadına bakmanızı öneririz ayrıca yanında şalgamınızı da içip üzerine de Bici Bici’nizi mutlaka yemelisiniz.

Adana Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Tarihin tatilinizle iç içe geçeceği huzurlu zamanlar geçirmek için en ucuz Adana uçak bileti yine Rotaradar’da. Hemen bilet rezervasyonunuzu yapın ve birbirinden avantajlı uygun fiyatlı uçak biletlerini kaçırmayın!